zadanie nr 28

28. Ogólnodostępne boisko do mini-piłki nożnej - zagłosuj i graj z nami cały rok


Lokalizacja

Boisko treningowe przy LKS Orzeł Myślenice, ul. Burmistrza Andrzeja Marka 7

Skrócony opis zadania

Montaż sztucznej nawierzchni na boisku do mini-piłki nożnej Orła Myślenice - dzięki realizacji tego zadania o każdej porze dnia i roku zagrasz na ogólnodostępnym boisku do piłki nożnej niezależnie od pogody. Na co dzień trenuje na nim blisko 500 zawodników - stwórz im lepsze warunki - ZAGŁOSUJ!

Opis zadania

Zadanie polega na nadaniu nowych funkcji dla treningowego boiska przy stadionie Orła Myślenice - obecnie jest ono pokryte naturalną murawą, ale bardzo zniszczoną. Realizacja zadania stworzy lepsze warunki dla 500 zawodników trenujących na co dzień w klubie oraz szkółce dla dzieci (około 400 zawodników to młodzież i dzieci). Ogólnodostępność boiska oraz bliskość wiaty grillowej, gdzie odbywają się liczne eventy i imprezy spowoduje dostępność boiska dla mieszkańców całej gminy, a także powiatu. Odbywają się na nim także turnieje wojewódzkie, ogólnopolskie, a nawet mecze dzieci międzynarodowe.
Kroki do realizacji zadania:
1. Demontaż istniejącej nawierzchni boiska i przystosowanie podłoża i drenażu do położenia sztucznej trawy.
2. Położenie sztucznej trawy syntetycznej na przestrzeni 520 metrów kwadratowych.
3. Dostosowanie boiska do istniejących warunków i oddanie do użytku poprzez namalowanie linii.
4. Wyposażenie boiska (bramki) i oświetlenie już istnieje.

Uzasadnienie potrzeby realizacji zadania

Realizacja zadania nada nowe funkcje obiektu, z którego na co dzień korzysta wiele najmłodszych dzieci. Niestety w przypadku opadów deszczu murawa jest nasiąknięta, a błoto nie pozwala na treningi nie tylko najmłodszych, ale i starszych zawodników (na boisku trenują dzieci od 5 roku życia do seniorów - dzięki sztucznej trawie możliwe to będzie przez cały rok). Sztuczna nawierzchnia tego boiska i ogólnodostępność pozwoli na korzystanie z obiektu przez wszystkich mieszkańców przez cały rok (nawet zimą, a nie jak obecnie tylko późną wiosną, latem i wczesną jesienią). Dzięki realizacji tego zadania w przyszłości możliwe będzie zamontowanie w tym miejscu pierwszej w powiecie hali pneumatycznej na okres zimowy (balon), która spełnia europejskie standardy, a na dzień dzisiejszy najbliższe znajdują się w Krakowie. Boiska pod balonem są bardzo pożądane, a do ich montażu niezbędne jest boisko ze sztuczną trawą.

Osoby i grupy mieszkańców, dla których zadanie zostanie zrealizowane

Z boiska korzystać będą mieszkańcy w każdym wieku, niezależnie od płci, miejsca zamieszkania i grupy zawodowej. Obiekt potrzebny jest zwłaszcza dla dzieci, które przez większą część roku muszą trenować w ciasnych halach, a klub musi wynajmować obiekty, aby stworzyć warunki zawodnikom, których około 500 trenuje w klubie. W ciągu tygodnia z obiektu korzystać może od 500 do 800 osób z całego powiatu lub województwa. Na boisku jest już zamontowane oświetlenie co daje komfort gry również wieczorami.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Demontaż istniejącej nawierzchni i podbudowa boiska (materiał + robocizna)32 438 zł
2Drenaż boiska (materiał + robocizna)10 200 zł
3Sztuczna trawa (materiał + robocizna)88 957 zł
Łącznie: 131 595 zł

Załączniki

zgoda-orla.pdf