zadanie nr 28

28. Oświetlenie drogi Osieczany od Zarabia


Lokalizacja

Na odcinku drogi od Zarabia Myślenice ul  Zdrojowa , po skrzyżowanie z drogą na Wiśniową konieczne jest zainstalowanie oświetlenia drogi oraz przystanku dla mieszkańców. Jest to szczególnie niebezpieczne miejsce , w okresie zimowym  kiedy robi  się szybko ciemno. Dodatkowo na tym odcinku drogi nie ma chodnika i pobocza. Przy mijających się samochodach , piesi nie mają nawet możliwości poruszania się .

Skrócony opis zadania

Oświetlenie odcinak drogi od Zarabia , ulica zdrojowa ( na wysokości zakładu  "ELEKTRAL"), do Osieczan skrzyżowania drogi na Wiśniową.  

Opis zadania

Na odcinku drogi od Zarabia Myślenice ul  Zdrojowa , po skrzyżowanie z drogą na Wiśniową konieczne jest zainstalowanie oświetlenia drogi oraz przystanku dla mieszkańców.
Na tym odcinku drogi brakuje około 7-8 słupów oświetleniowych, dzięki czemu cała ulica Zdrojowa, po skrzyżowanie z drogą na Wiśniową będzie oświetlona. Zadanie nie jest bardzo kosztowne, ale bardzo ułatwi życie mieszkańcom tego osiedla.

Uzasadnienie potrzeby realizacji zadania

Na odcinku drogi od Zarabia Myślenice ul  Zdrojowa , po skrzyżowanie z drogą na Wiśniową konieczne jest zainstalowanie oświetlenia drogi oraz przystanku dla mieszkańców. Jest to szczególnie niebezpieczne miejsce , w okresie zimowym  kiedy robi  się szybko ciemno. Dodatkowo na tym odcinku drogi nie ma chodnika i pobocza. Przy mijających się samochodach , piesi nie mają nawet możliwości się poruszać. Dodatkowo  po obu stronach drogi, pobocza porośnięte są roślinnością i drzewami, co sprawia dodatkowy problem zimą kiedy śnieg spada z drzew i tworzy się w tych miejscach niebezpieczna "szklanka" na szosie. Bardzo dużo wypadków wydarzyło się w tym miejscu, dlatego tez że oświetlenie od strony zarabia na granicy z Osieczanami, kończy się nagle przed zakrętem ostrym  drogi , i kierowcy samochodów zaskoczeni nagą zmianą oświetlenia, często nie zauważają przechodniów i zwierząt. Oświetlenie na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców ok 40 domów

Osoby i grupy mieszkańców, dla których zadanie zostanie zrealizowane

Z realizacji tego przedsięwzięcia skorzystają wszyscy mieszkańcy Myślenic i Osieczan, gdyż droga przy której maja być ustawione słupy prowadzi na Zarabie czyli  " Strefę wolnego czasu" Dodatkowo młodzież szkolna, która w okresie jesienno-zimowy uczęszcza na dodatkowe zajęcia, i poruszanie się w tym miejscu pieszo jest szczególnie niebezpieczne. Osoby starsze które korzystają z komunikacji miejskiej. Szacunkowo z inwestycji skorzysta ok 160 osób bezpośrednio mieszkających w tej lokalizacji .

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Montaż oświetlenia do wyczerpania środków.27 915 zł