zadanie nr 30

30. Gramy przez cały rok! - zadaszenie kortu tenisowego w Myślenicach


Lokalizacja

Korty tenisowe Myślenice - Zarabie ul. Mostowa.

Skrócony opis zadania

Zadanie obejmuje zakup i montaż zadaszenia - lekkiej hali łukowej o pokryciu membranowym, na myślenickim korcie tenisowym. Tak by korzystanie z niego nie było zależne od pogody.

Opis zadania

W ramach realizacji zadania, na fundamentach wykonanych w 2014 r. na myślenickim korcie, planuje się zakup i montaż lekkiej hali łukowej o pokryciu membranowym.
Szczegółowe działania:
1. Wybranie najkorzystniejszej oferty
2. Montaż konstrukcji stalowo - łukowej
3. Przykrycie hali membraną PCV
4. Montaż oświetlenia
5. Montaż ogrzewania
6. Montaż systemu otwieranych boków

Uzasadnienie potrzeby realizacji zadania

Obecnie wszyscy chcący grać w tenisa na myślenickich kortach uzależnieni są od warunków atmosferycznych. Oznacza to, że gra możliwa jest jedynie w sezonie letnim, przy dobrej pogodzie. Ograniczona dostępność kortów powoduje, że nie wszyscy chętni mają możliwość  skorzystania z nich. Zadaszenie kortu pozwoli trenować i organizować turnieje tenisowe niezależnie od pogody i pory roku. Jest to także szansa na rozwój myślenickiego tenisa, gdyż zawodnicy nie będą musieli korzystać z hal poza Myślenicami. Zadaszenie kortu da także możliwość zorganizowania stałych grup szkoleniowych dla dzieci i młodzieży oraz zorganizowania myślenickiej sekcji tenisowej. Korty czynne przez cały rok to nie tylko szansa dla uprawiających ten sport wyczynowo, to także okazja na całoroczną rekreacyjną grę, która pozytywnie wpłynie na kondycję i samopoczucie grających.

Osoby i grupy mieszkańców, dla których zadanie zostanie zrealizowane

Zadanie jest realizowane dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice chcących korzystać z kortów tenisowych niezależnie od warunków atmosferycznych. Na realizacji zadania skorzystają zarówno dzieci i młodzież jak i dorośli i ludzie starsi.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Zakup i montaż lekkiej hali łukowej do tenisa200 000 zł

Załączniki