Opis zadania
1.Przygotowanie projektu do realizacji:
Skompletowane zostaną zespoły koordynujące poszczególne obszary realizacji zadania m. in. zespół programowy, zespół finansowy, zespół promocji, zespół zaopatrzenia oraz wyłonieni zostaną ich koordynatorzy. Zebrana zostanie także grupa wolontariuszy, koniecznych do obsługi i przeprowadzenia każdego z działań oraz przygotowane wszelkie materiały od strony merytorycznej, promocyjnej i programowej.
2.Promocja projektu:
W drugim etapie zadania rozpocznie się promocja projektu poprzez kampanię na facebook’u Hufca za pomocą grafik, plakatów informacyjnych oraz krótkich filmików reklamowych.
3.Realizacja projektu:
SOBOTA (10.11.2019)
Rozpoczęcie Zlotu Niepodległości, zakwaterowanie uczestników, apel, warsztaty, gra terenowa dla mieszkańców Miasta.
NIEDZIELA (11.11.2019)
Udział w obchodach Święta Niepodległości w Myślenicach, Miejskie Ognisko Patriotyczne ze Śpiewankami.
4.Podsumowanie projektu:
Ewaluacja prac zespołów, rozliczenie projektu.
Uzasadnienie potrzeby realizacji zadania
Rocznica Odzyskania Niepodległości powinna być szczególnym wydarzeniem w kalendarzu każdego Polaka. Członkowie i Instruktorzy Hufca ZHP Myślenice szczególnie chcą podjąć to wyzwanie i zrealizować je na miarę swoich możliwości, w myśl Misji ZHP jaką jest wychowywanie, kształtowanie młodego człowieka i wspieranie we wszechstronnym rozwoju poprzez stawianie wyzwań, służbę na polu harcerskim jak i dla dobra społeczności lokalnej. W ostatnich latach zaobserwować można zanikającą potrzebę działania na rzecz otoczenia oraz rozmycie tożsamości narodowej i lokalnej zwłaszcza młodego pokolenia. Zauważalna staję się dezintegracja społeczna, brak poczucia przynależności i troski o dobro społeczności lokalnej, brak zaangażowania w życie społeczeństwa nie tylko młodych, ale także starszych mieszkańców Myślenic. Nasz projekt za główny cel stawia sobie przeciwdziałanie opisanym problemom, propagowanie radosnego patriotyzmu, wzmocnienie poczucia tożsamości i dumy narodowej, aktywizację społeczeństwa.
Osoby i grupy mieszkańców, dla których zadanie zostanie zrealizowane
Za odbiorców pośrednich uznajemy harcerskich wolontariuszy oraz instruktorów organizujących wydarzenie, dla których praca nad realizacją zadania wiąże się z otwarciem na Służbę oraz własnym rozwojem (ilość szacowana na 25-30 osób). Odbiorcami bezpośrednimi zadania ze szczególnym uwzględnieniem osób z kategorii wiekowej do 26 r.ż., są przede wszystkim zuchy i harcerze Hufca ZHP Myślenice, dzieci uczęszczające do przedszkoli, uczniowie szkół, a także całe rodziny Myśleniczan (wstępnie ok. 400 os.)